KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13878670
nr 1387 8670
Rune Person
(1914-1990), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Signerad. Olja på duk, 20x28, yttermått inklusive ram: 33x40 cm
Rune Person, svensk målare född 1914 i Sundbyberg, död 1990 i Delsbo.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 mars 2021
kl 19:36:48
29/3 11:45:00
Rune Person
Läs mer om Rune Person